Open House - Açık Ev Uygulaması Nedir ?

 

Open House - Açık Ev Modeli Nasıl Yapılır ? 

Özellikle Amerika’da ve İngiltere'de çok kullanılan bir uygulama olan Open House - Açık ev modeli ülkemizde de bazı firmalar tarafında deneniyor. Ancak Gayrimenkul şirketi olarak ilk defa LION Türkiye bu sistemi uygulamaya başlamıştır.  Peki nedir bu açık ev - open house uygulaması ?

Open house yani açık ev , emlakçıların müşterilere ev gösterme uygulamasını tamamen ortadan kaldıran , potansiyel müşterilerin belirli saatlerde satılık / kiralık gayrimenkulleri yanlarında herhangi bir emlak danışmanı olmadan kendi kendilerine gidip görebilmelerini sağlayan bir pazarlama modelidir.  

Daha çok yeni tadilattan çıkmış olan evler için uygulanan bu sistemde, evin yeni haliyle satılabilmesi için teklif usulü gerçekleştirlmektedir. Evi gezen misafiler, ev için açılış fiyatı üzerinden kendilerinin verebileceği bir rakamı ev sahibine ya da emlakçıya iletirler. Belirlenen zaman aralığı içerisinde en çok fiyatı veren, emlakçı ya da mal sahibinin kafasındaki rakama en yakın fiyatı veren kişi evin yeni sahibi olur.

Ancak Türkiye'de emlakçı olmadan ev gezdirme şartlarının henüz gerek hükümet ve yaptırımları olarak, gerekse bireysel şartlar olarak  henüz yeterli olmaması sebebi ile, biz LION Türkiye olarak, teklif usulüne göre hareket ederek hem sizleri belki de piyasa şartlarının altında ev sahibi yapacağız, hem de mal sahiplerinin satmak istedikleri gayrimenkullerinin satış sürelerini kısaltarak onları da kısa süre içerisinde maddi ihtiyaçlarına kavuşturmuş olacağımıza inanıyoruz.

Bu yüzden OPEN HOUSE sistemi bizde ilk etapta şöyle işleyecektir.

TEKLİF VERMEK İSTEDİĞİNİZ EVİ ÖNCELİKLE GEZMENİZ GÖRMENİZ GEREKMEKTEDİR.. DAHA SONRASINDA DA SİZLERE VERİLECEK YA DA MAIL YOLUYLA İLETİLECEK TEKLİF ŞARTNAMESİNE SİZİN VERMEK İSTEDİĞİNİZ FİYATI YAZIP TARAFIMIZA İLETECEKSİNİZ. ANCAK TEKLİFTE EN YÜKSEK DEĞERLE KAZANDIĞINIZ TAKDİRDE, VAZGEÇMENİZ HALİNDE DE SATIŞ BEDELİ ÜZERİNDEN %2 ORANINDA CEZA ŞARTI UYGULANACAKTIR. BU YOLLA SADECE CİDDİ ALICILARIN TEKLİF VERMESİ SAĞLANACAKTIR. 5'ER GÜN ARA İLE TEKLİFLER MAL SAHİBİNE İLETİLECEK VE 1 AYIN SONUNDA EN YÜKSEK TEKLİF SAHİBİ BELİRLENECEKTİR VE SİZLERE GELEN TÜM TEKLİFLER GÖNDERİLECEKTİR. BÖYLELİKLE KİMİN EVİ ALACAĞI SİZLERE GÖSTERİLECEK VE CEZA UYGULAMASI DOĞRULTUSUNDA ŞAİBE DOĞMAMASI SAĞLANACAKTIR.

En kısa sürede sizlerle bir arada olabilmek dileği ile,

Saygılarımızla,

L10.png

Türkiye