Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Para Kazanır?

Bir Gayrimenkul Danışmanı ne kadar para kazanır?

Gayrimenkul danışmanlığı yapmak isteyen kişilerin ilk akıllarına gelen soru “emlak işinde ne kadar para kazanırım.” oluyor.

Emlak işinde para kazanmak sistem kurmakla doğru orantılıdır.

Bu işe yeni başlayan kişinin hemen bir sistem kurması mümkün değildir. Doğru sistemi kurması için  kişi ile ilgilenecek iyi bir veya birden fazla destekçi olması gerekmektedir.

 

Emlak işinde para kazanmak olanaklarla ve kişinin bu olanakları kullanma potansiyeli ile doğru orantılıdır. Günümüzün en popüler mesleği olan gayrimenkul danışmanlığı işinde doğru olan en önemli esas performans sergileyecek kişiye bağlı eğitim ve görev tanımlamalarını algılaması ve bunları uygulaması ile doğru orantılıdır.

Yanlış bölge, yanlış yönlendirilmeler danışmanlık yapacak kişinin sadece boşa zaman harcamasına neden olur.

Gayrimenkul danışmanı olacak kişinin ona en iyi hizmeti verecek ofiste çalışması gerekmektedir. Bu yüzden çalışacağı bölgeden önce kendisine en iyi hizmeti verecek ofisi araştırmalı ve karar vermeden önce sıkı bir çalışma yapmalıdır.

 

 

Unutmayın tarzınız kaliteyi çeker!

LION Türkiye'de çalışacak kişiye ilk olarak bir uzmanlık konusu ve bir bölge tayin edilmelidir. 

Yapılan en büyük hata yeni başlayan danışmanın her bölgeden portföy almasıdır. Bu noktada size tavsiyemiz ilk olarak kiracı adayına kiralık bir mülk bulmakla başlamanız olacaktır. Nedeni gayet basittir; aday ilk olarak kiracıyla empati yapacak, ihtiyacı anlayıp belirleyecek, o bölgedeki tüm alternatifleri bulacak ve süreç içinde doğal olarak o bölgede  uzmanlaşmaya başlayacaktır.

 

 

Satışın en önemli tarifi; İHTİYAÇ YARATMAK, TAKİP ve BASKI!

 

Profesyonel gayrimenkul danışmanları günlük, haftalık, aylık ve yıllık plan yapmak ve bu plana sadık kalmak zorundadırlar. 

O yüzden kendi işinizi yapacağınız bir sektörde ne kadar para kazanacağınız sorusunun cevabı aslında biraz da sizin performansınıza bağlıdır.

LION Türkiye'de danışmanlar ne kadar kazanır?

 

Danışmanlar alım, satım ve kiralama işlemlerinden hizmet bedeli alırlar. Alınan bu toplam hizmet bedelleri üzerinden danışmanın alacağı komisyon oranı tüm şirketlerde farklılıklar göstermekle beraber LION Türkiye'de NET %60 oranından başlar ve zamanla %75' e kadar çıkar.

Satışlarda alıcıdan  & satıcıdan ayrı ayrı %3+KDV

Kiralamalarda ise bu oran yıllık kiranın %12 + KDV

 

Bir de devirlik yerlerde hizmet bedeli alınır. Bu bedel de devreden kişiden devir bedelinin %10’u + KDV’dir. Ayrıca bir aylık kira bedeli alınır.